Od pewnego czasu jesteśmy w stanie zanotować, że woda do picia stanowi fundamentalny trunek podawany maluchom na edukacyjnych stołówkach. Wpisana niedawno reforma w tym aspekcie ma spowodować, że dzieci znacznie bardziej będą przykładały wagę do zdrowego odżywiania. W związku z tym woda mineralna jest przekazywana do obiadu lub ewentualnie innego posiłku podawanego w szkołach lub przedszkolach.

Prócz wody mineralnej do zdrowych napojów należą także dopiero co wyciskane soki owocowe lub warzywne. Inną opcją napoju dla dzieci ma okazję być przyrządzona w miejscowej kuchni lemoniada, tudzież zrezygnowano z niezdrowych napojów obejmujących wiele konserwantów.

Chociaż wiele osób wzburzyło się dowiedziawszy się o wpisaniu niezmiernie drastycznych zmian w stołówkach oraz sklepikach szkolnych, to niemniej jednak wielu rodziców jest zadowolonych z faktu, że woda źródlana jest podawana ich dzieciom. Zezwala to na wykształceniu nawet u najmłodszych dzieci godziwych nawyków żywieniowych, co ma okazję niezmiernie pozytywnie przyczyniać się nie tylko na prawidłową masę ciała u młodych ludzi, jednakowoż również na ich zdrowie w przyszłości. Woda mineralna pozwala na wzbogacenie organizmu o istotne minerały takie, jak wapń, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieci. Skutkiem tego także podawanie jej dzieciom, chociaż początkowo mogło być uciążliwe, aktualnie zostało przyjęte i stało się powszedniością.

Woda do picia co prawda nie zawiera takich walorów smakowych, jak słodkie trunki, przeważnie gazowane i dużo dzieci nie było zaspokojonych z takiej zmiany. Należy przyznać, że nawyki żywieniowe w wielu domach są niezbyt zdrowe oraz coraz częściej można mówić na przykład o otyłości pośród dzieci.

W stosunku do tego zmiany w zakresie żywienia w szkole są aktualnie uznawane przez społeczeństwo właściwie za pozytywne oraz woda źródlana coraz częściej jest entuzjastyczniej wybierana przez dzieci, które nabywają napoje też poza zajęciami. Kształtowanie dobrej postawy wobec zdrowego żywienia jest niezwykle istotne nie tylko dla rzetelnego późniejszego samopoczucia dzieci, lecz również dla postawy na przykład wobec ekologii oraz tak dalej.