W trakcie planowania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością należy zadbać, żeby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do założonej koncepcji oraz tym samym pozwalały uzyskać spójną aranżację. Czym charakteryzują się meble loft i w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne mieszkania

Styl industrialny w aranżacji wnętrz cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego typu wystrój ma oczywiście swoje reprezentatywne atrybuty. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, elementy konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżach nie materiały, jakie należy ukryć, ale swego rodzaju element dekoracyjny i wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest na dodatek przestronnie, a otwarte powierzchnie do tego zaznaczają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, wobec tego warto zadbać o dostosowanie poszczególnych elementów aranżacji oraz dopełnić ją przyzwoicie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy znacznie bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją i niejednokrotnie wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy gwarantuje solidność, a równocześnie doskonale komponuje się z aranżacją całego wnętrza. Detali drewnianych właściwie się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych bardzo dobrze wygląda surowe drewno z widocznym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje też sam szkic. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – detale dekoracyjne są w stanie zaburzać spójność aranży. Warto wiedzieć, iż meble loft co poniektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Wśród propozycji wytwórców wyposażenia wnętrz nie brakuje jednak interesujących projektów, które z pewnością przypadną do gustu pasjonatom stylu industrialnego. Pozwala to dostosować zarówno meble, jak również samą aranżację do osobistych preferencji mieszkańców.