Myśliwi stosują różne akcesoria do tego, aby zdołać w pełni monitorować las i znaleźć zwierzynę, która ma pozostać złapana.

Wobec tego przed wyjściem do lasu dokonują kupna różnych sprzętów i akcesoriów zezwalających im na prędkie i pewne poruszanie się po lesie. Poza tym sięgają po odpowiednie zaplecze spożywcze, jakie będzie przez nich użytkowane w trakcie przystanków.

Jednym z wybitnie znaczących akcesoriów myśliwskich z pewnością są lunety myśliwskie. Pozwalają one na lokalizowanie zwierząt w czasie, kiedy w lesie dominują ciemności i w ciągu dnia głównie w tych porach, gdy zalega mgła bądź zwierzyna ukryta jest za drzewami oraz liśćmi. Wszystko to sprawia, że trudno wyobrazić sobie dłuższe wyjście do lasu bez dokonania zakupu chociaż jednej lunety myśliwskiej. Wiarygodną alternatywą lub ewentualnie dopełnieniem dla lunet myśliwskich są lornetki myśliwskie. Te nieduże dodatki mogą być zabierane nie tylko do lasu, lecz również na gigantyczne tereny zalesione i pozwalają na lokalizowanie zwierzyny oraz na sprawdzanie drogi przemierzanej przez myśliwych. Gra toczy się tutaj przede wszystkim o jakieś niewielkie gałęzie drzew czy pułapki na zwierzęta, które mogą zalegać na ścieżce oraz w ten sposób grozić bezpieczeństwu ludzi. Wobec tego praktycznie każdy myśliwy zabiera ze sobą przynajmniej jedną lornetkę myśliwską oraz ma w domu parę tego typu dodatków.

Również lunety jak także lornetki myśliwskie mogą być eksploatowane przez osoby obserwujące ptaki czy też wybierające się na dalekie spacery nocne. To naturalnie dzięki lunetom myśliwskim mogą one bowiem sprawdzać czy na ich drodze nie znajduje się jakakolwiek przeszkoda w postaci wielkiego zwierzęcia lub nawet rozmaitych sprzętów i urządzeń pozostawionych w bardziej zalesionym terenie. Natomiast lornetki myśliwskie wolno wykorzystywać nawet do oglądania gwiazd oraz podziwiania ładnych krajobrazów na niebie pojawiających się na przykład o wschodzie słońca. Widać w takim razie, że z pewnością należałoby sięgać po lornetki oraz lunety myśliwskie zawsze wtedy, kiedy planowane jest dłuższe wyjście do lasu.