Woda mineralna może być dowożona do domów oraz obiektów użyteczności publicznej. Należałoby odnotować, że z oferty dostawy wody korzystają zarówno osoby żyjące samotnie jak również konsumenci mający znacznie większą rodzinę.

Niejednokrotnie zdarza się, że osoby samotne dokonują zakupu takiej samej ilości wody jak rodzice odpowiedzialni za prowadzenie domu. Mogą one cieszyć się z tego, iż nie muszą dokupywać wody przez dłuższy okres czasu i odwiedzać punktów sprzedaży specjalizujących się jej sprzedażą. Muszą jednak pamiętać o tym, że każdego typu woda źródlana powinna być składowana w dobrej temperaturze, najporządniej jak najniższej, a jedynie podczas jej degustacji przenoszona do cieplejszych pokoi. To naturalnie dzięki temu pozostanie ona świeża przez dłuższy okres czasu oraz będzie można z niej korzystać nawet przez parę miesięcy. Osoby zainteresowane posiadaniem najlepszej jakości wody mineralnej są w stanie ją zamawiać zarówno w hipermarketach jak i w hurtowniach oraz bezpośrednio u ich producentów.

Osoby niejednokrotnie korzystające z dostaw wody przyzwoicie wiedzą, że jest ona dostarczana także do przeróżnych budynków użyteczności publicznej. Za tego typu budynki uznać można centra handlowe, urzędy, szkoły i wszelkiego typu inne lokale, z których korzysta większa ilość osób.

Woda z dostawą do centrów handlowych zazwyczaj rozlewana jest do specjalnych urządzeń, z jakich jest pobierana przez osoby chcące dokonać jej degustacji. W co niektórych przypadkach kupujący z takich centrów handlowych mogą z niej korzystać w sposób bezpłatny. Tak samo jest w przypadku klientów przychodzących do urzędów państwowych. Mogą oni głównie w duszne dni korzystać z wody pitnej gromadzonej w wyznaczonych do tego lokalizacjach.

Czasem z usługi dostawy wody korzystają też dyrektorzy szkół i uniwersytetów. W takim wypadku woda udostępniana uczniom i żakom bywa płatna, niemniej jednak korzystać oni są w stanie też z darmowej wody. To naturalnie dzięki temu są w stanie przyzwoicie zatroszczyć się o swoje zdrowie oraz sprawność fizyczną.